1 maja 2022 ze Stambułu wypłynął statek Costa Venezia rozpoczynając rejsy po Grecji i Turcji. To absolutna nowość, a trasy są zachwycające. Statek będzie pływać przez cały sezon – od maja aż do listopada, więc nie jest za późno, aby dokonać rezerwacji rejsu jeszcze na ten rok.

Costa Venezia – rejsy ze Stambułu

Zaokrętowanie w Stambule, mieście z dobrymi połączeniami lotniczymi, nowoczesnym portem, łagodnym klimatem. Ale przede wszystkim – z ogromną różnorodnością wrażeń i atrakcji. Rejsy po Grecji i Turcji statkiem Costa Venezia to trzy różne trasy, zaprojektowane tak, aby można było się cieszyć dłuższymi postojami w portach. Podczas rejsu wycieczkowego znajdziecie miasta o bogatej historii, ze wspaniałymi zabytkami, wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Rejsy po Grecji i Turcji - Stambuł
Stambuł / Turcja

Rejsy po Grecji i Turcji – poznaj najpiękniejsze miejsca

Statek Costa Venezia zaoferuje dwie przeplatające się ze sobą tygodniowe trasy rejsów po Grecji i Turcji. Można je połączyć w jedną 15-dniową „super wycieczkę”, z 8 zawinięciami w portach, które trwają dłużej niż 10 godzin. Pierwsza trasa jest idealna dla tych, którzy chcą odkryć to, co najlepsze w Turcji i Grecji podczas jednego urlopu. Obejmuje dwudniowy pobyt w Stambule, postoje w pięknych tureckich miejscowościach Izmir i Bodrum, greckiej wyspie Mykonos i w Atenach. Druga trasa rejsu po Morzu Egejskim obejmuje dwudniowe pobyty w Stambule i Kusadasi w Turcji. Następnie statek Costa Venezia wyrusza na zwiedzanie Rodos i Heraklionu w Grecji. Zimą 2022-23 do oferty dołączy trzecia, 12-dniowa trasa do Turcji, Egiptu, Izraela i Cypru. W programie będzie z dwudniowa wizyta w Stambule, postoje w Bodrum, Limassol, Hajfie (również dwa dni), Aleksandrii i Kusadasi. Od wiosny 2023 roku tygodniowe rejsy po Grecji i Turcji zostaną wznowione.

Mykonos w Grecji
Wyspa Mykonos w Grecji

Zwiedzanie indywidualne lub wycieczki fakultatywne

Costa umożliwia zwiedzanie indywidualne podczas postojów w portach, co polecamy osobom, które preferują chodzenie własnymi ścieżkami. Warto rozważyć skorzystanie z wycieczek fakultatywnych, które zostały zaprojektowane tak, aby pozwolić na autentyczne odkrycia. Poznawanie rzadko odwiedzanych miejsc, ciekawych tradycji, smaków i kolorów. Możliwe jest np. wzięcie udziału w prywatnym koncercie w rzymskim amfiteatrze w Efezie; doświadczenie Stambułu nocą; rejs po Bosforze; nocleg w domach wykutych w skale w księżycowych krajobrazach Kapadocji; relaks w naturalnych basenach Pamukkale. Wybierając rejsy po Grecji i Turcji będziecie mogli również nurkować wśród zatopionych szczątków miasta Mindo, pójść na spacer po winnicach Kusadasi z ekspertem od wina, czy jeździć konno przez sosnowe lasy i piasek plaży Pamucak. Nie może zabraknąć odkrywania tajemnic Akropolu w Atenach lub relaksu się w słońcu na pięknych plażach Mykonos, Rodos i Krety.

rejsy po Grecji i Turcji - Kapadocja
Zwiedzanie Kapadocji możliwe podczas wycieczki fakultatywnej ze Stambułu

Rejsy po Grecji i Turcji – dopełnienie wrażeń na pokładzie statku Costa Venezia

Costa Venezia, zbudowana w stoczni Fincantieri w Monfalcone, to 135 000-tonowy statek z 2116 kabinami dla gości. Z 13 różnymi restauracjami i 8 barami. Oferta gastronomiczna na pokładzie jest jedną z najszerszych we flocie Costa Cruises. Perełką jest kuchnia na pokładzie z menu stworzonych specjalnie dla Costa. Jest to możliwe dzięki współpracy z trzema światowej sławy szefami kuchni: Bruno Barbieri, Hélène Darroze i Ángela Leóna. Jest to kulinarna podróż przez miejsca odwiedzane w trakcie rejsu. Rodziny z dziećmi znajdą na pokładzie wiele atrakcji, takich jak park wodny i park rozrywki. Pary odnajdą się w prywatnym spa, basenach i wielu zacisznych miejscach na relaks i wspólny czas. Już dziś zapraszamy na rejsy po Grecji i Turcji.