Cały czas masz przed oczami kadry z filmu przyrodniczego o Grenlandii? King Oscar Fjord, Scoresby Sund czy Kaiser Franz Joseph Fjord? O tak, a do tego niezwykłe Islandia i Norwegia i mamy wyprawę życia.

Ponant zaprasza na pokład.

Niewielu armatorów oferuję trasę, podczas której dopłyniemy tak daleko. Jednak jedna oferta wyjątkowo nie daje o sobie zapomnieć. Jest to rejs polarny statkiem Le Commandant Charcot, który został zbudowany specjalnie pod wyprawy na najdalsze wody Arktyki i Antarktyki. Jest to statek klasy PC2, czyli prawdziwy lodołamacz. Wybudowany w Norwegii, pływa pod francuską banderą. Zabiera na pokład nie więcej niż 245 pasażerów. Jest to hybrydowy statek elektryczny, napędzany skroplonym gazem ziemnym. Wyposażony jest w najnowszą technologię umożliwiającą bezpieczną nawigację po najtrudniejszych wodach.

Wybór rejsu PONANT Expedition oznacza wybór stanu umysłu: połączenie luksusu, eksploracji i wielkiego komfortu, przygody i wyrafinowania… nawet w sercu najbardziej odległych regionów. Rejs polarny PONANT to nie tylko możliwość podróżowania na pokładzie luksusowego statku, ale także do korzystania z najwyższej jakości usług i wyruszenia w podróż odkrywczą do odległych zakątków świata w towarzystwie ekspertów od odwiedzanych regionów.

Le Commandant Charcot, fot. Ponant

Eksperci na pokładzie

Specjaliści od ekstremalnych regionów, a przede wszystkim pasjonaci wnoszą wymiar kulturowy, środowiskowy i historyczny do całego doświadczenia. Na bieżąco informują i objaśniają ciekawostki o pobliskiej florze i faunie, lokalnych kulturach i zjawiskach przyrodniczych. Jako uznani profesjonaliści , po misjach zwiadowczych w terenie, organizują bezpieczne wypady i wizyty na lądzie, wykorzystując możliwości, jakie pojawiają się podczas każdej wyprawy.

Tutaj znajdziecie najciekawsze trasy rejsów polarnych z PONANT jeszcze w tym roku.

Poniżej krótki film z rejsu po wodach Antarktydy, aby rozbudzić Waszą wyobraźnię.