Dokąd planujecie kolejny rejs? Poniżej przedstawiamy Wam propozycję rejsów wycieczkowych i destynacji, o których nie myśli się zwykle w pierwszej kolejności podczas planowania rejsu. Naszym zdaniem są one naprawdę warte, aby rzucić okiem i poważnie je rozważyć:)

ANTARKTYDA Z POKŁADKU STATKU

Kontynent, który wydawałby się poza naszym zasięgiem potrafi być niezwykle gościnny, kiedy zwiedzamy go na pokładzie statków. Można z nich podziwiać dziką naturę, niezakłóconą przyrodę i zaskakujące przedstawienia, które nam gwarantuje.

Rejsy po Antarktydzie rozpoczynają się często w Ushuaia, ale również w Buenos Aires, gdzie można wygodnie dolecieć m.in. z Amsterdamu (ceny biletów rozpoczynają się już od 2000 zł w dwie strony).

Co możemy zobaczyć podczas takiego rejsu? W pierwszej kolejności na uwagę zasługuje przede wszystkim piękno otaczającej natury i możliwość podziwiania dzikich zwierząt w swoich naturalnych warunkach.  Antarktyda jest domem dla kilku unikalnych podgatunków, które można znaleźć tylko w tym regionie świata. Najbardziej spektakularnym z tutejszych zwierząt jest płetwal błękitny- największe zwierzę, jakie kiedykolwiek istniało.

Wyspa Słoni została nazwana na cześć zamieszkujących ją słoni morskich, a także ze względu na kształt głowy słonia. Surowe góry, lśniące tafle lodu i wyjątkowa przyroda dodają tajemnicy tego odległego miejsca. Pomimo pozornie bezlitosnego, a jednocześnie zniewalająco pięknego krajobrazu, legiony pingwinów w smokingach przechadzają się po skalistym terenie, podczas gdy gigantyczne słonie morskie wylegują się na jego brzegach.

Wyspa Oszustwa – górzysta miejscowość w kształcie podkowy, położona u wybrzeży Antarktydy na Szetlandach Południowych. To miejsce, będąca domem dla aktywnego wulkanu i ośmiu gniazdujących ptaków morskich, jest rajem dla miłośników dzikiej przyrody. Znajduje się tutaj największa grupa pingwinów na Półwyspie Antarktycznym, a być może i na świecie. Idealne miejsce, aby zobaczyć dziesiątki tysięcy pingwinów podbródkowych, które krążą i wślizgują się w lodowate wody.

To idealny moment na rezerwację rejsu z Norwegian Cruise Line . Teraz rejs możesz zakupić o 35% taniej, a do tego w formule Free at Sea otrzymać pakiet wycieczek fakultatywnych (czyli zniżka 50€/kabinę na każdą wybraną wycieczkę w każdym odwiedzanym porcie)!

Tutaj możecie znaleźć rejsy wycieczkowe, jakie oferuje armator.

REJS U WYBRZEŻY AFRYKI POŁUDNIOWEJ

Bardzo przyjemną propozycję rejsu po południowej Afryce ma Oceania Cruises. Rejs rozpoczyna się w Kapsztadzie w RPA. Dalej płyniemy przez piękną Walvis Bay w Namibii i dalej po portach RPA takich, jak Richards Bay, Durban Bay, Mossel Bay.

Sprawdź całą trasę. 

Czego można się spodziewać na trasie?

Walvis Bay szczyci się ogromną naturalną laguną, która przyciąga setki tysięcy ptaków, w tym flamingi, pelikany i gatunki wędrowne. Pustynna Dune 7 jest najwyższą wydmą w pobliżu miasta i oferuje spektakularny widok. 

Port Elizabeth, trzeci co do wielkości port w RPA, znany jest jako „przyjazne miasto”. Oferuje spektakularne plaże, historyczne atrakcje, najstarsze pole do gry w kręgle w RPA i piękne rezerwaty dzikiej przyrody. Bayworld oferuje fascynujące muzeum historii kultury, oceanarium oraz park węży i ​​dinozaurów.

Mossel Bay to idealne miejsce wypadowe na safari lub krótki rejs na wyspę Seal Island, zamieszkaną przez ponad 2500 fok przylądkowych.

Do wszystkich rejsów Oceania Cruises otrzymujemy nieograniczony internet oraz wybrany pakiet korzyści. Do wyboru mamy: pakiet wycieczek fakultatywnych, pakiet napojów lub kieszonkowe do wydania na pokładzie.

W dniach 16-22 luty 2022 armator organizuje ekskluzywną wyprzedaż rejsów – możliwy upgrade kabiny nawet o 4 kategorie!

REJS WOKÓŁ JAPONII

Kraj Kwitnącej Wiśni to również mniej oczywisty wybór podczas planowania rejsów.

Niemniej jest to bardzo dobre rozwiązanie. Szczególnie dlatego, że statek może wygodniej opłynąć całą wyspę, dzięki czemu mamy możliwość zobaczyć naprawdę wiele miejsc.

Na szczególna uwagę zasługuje rejs Holland America Line.

Podczas 2-tygodniowego rejsu zwiedzamy aż 10 japońskich portów oraz na jeden dzień wpływamy do Władywostoku.

Hokkaido to jedyne miejsce wśród głównych japońskich wysp, gdzie kultura nie-japońska udaje się przetrwać w stosunkowo nienaruszonym stanie, przynajmniej jako tożsamość, jeśli nie styl życia. Mowa o Ainu i ich nietypowych ceremoniach.

W Nagasaki możemy zwiedzić Muzeum Bomby Atomowej, ale też zachwycić się bogactwem smaków w Chinatown.

Położona na południowym krańcu Japonii Kagoshima jest stolicą prefektury o tej samej nazwie i słynie z dramatycznych widoków na Sakurajima, aktywny wulkan, który tli się w zatoce. Jedną z najpopularniejszych atrakcji jest rejs promem do Sakurajima i wędrówka po stuletnim strumieniu lawy, który obecnie jest trawiastym półwyspem. Kagoshima oferuje jednak znacznie więcej niż tylko przytłaczające piękno wulkanu. Scena kulinarna daje możliwość poznania bogatej kultury kulinarnej tego obszaru i obejmuje dania z lokalnie złowionych ryb i regionalnych specjałów.

To tylko kilka z miejsc i atrakcji, które zobaczysz podczas rejsu wokół Japonii, a poza niezwykłymi wrażeniami możesz również otrzymać specjalną ofertę. Teraz możesz zarezerwować rejs w promocji Have it All, który obejmuje m.in. pakiet napojów (obejmuje dzienny limit 15 napojów, który obejmuje wszystkie napoje w cenie 11,00 USD lub niższej), darmowy internet na pokładzie, pakiet wycieczek fakultatywnych (w zależności od trwania rejsu, w przypadku powyższego rejsu: goście mogą wybrać dwie wycieczki brzegowe (o wartości do 100 USD za wycieczkę) lub zastosować 100 USD zniżki na każdą z dwóch wycieczek).