Statek Costa Firenze to najnowsza jednostka we flocie Costa Cruises. Pierwszy rejs na jego pokładzie zaplanowany został na lipiec 2021. Czy jesteście ciekawi, co na was czeka?

Armator Costa Cruises zapewnia, że na pokładzie tego statku wycieczkowego poczujecie prawdziwy klimat Włoch. Costa Firenze to włoski renesans widziany od strony morza. Wystarczy obejrzeć pierwsze zdjęcia, aby stwierdzić, że te rejsy będą wyjątkowe.

Rozpocznijmy od statystyk. Costa Firenze nie będzie jednym z największych statków na świecie, ale rozmiary nadal są imponujące. Ponad 4200 pasażerów w kabinach dwuosobowych, do ponad 5000 w pełnym obłożeniu brzmi imponująco. Do tego 1278 członków załogi. Długość to 324 metry, a szerokość 37 metrów. Na tej przestrzeni mieści się aż 2116 kabin, 13 restauracji, 7 barów, teatr, strefa relaksu przy basenie, siłownia i wiele więcej.

Costa Firenze
Costa Firenze

Rodzaje kabin na statku Costa Firenze

Wśród kabin na statku znajdziemy standardowo kabiny wewnętrzne – nie mają widoku na morze, są najmniejsze spośród wszystkich dostępnych opcji zakwaterowania, ale też najtańsze. To najlepszy wybór dla osób, które nie lubią spędzać za dużo czasu w kabinie, a swój czas poświęcają na zwiedzanie przestrzeni publicznych na statku. Kabiny z oknem i z balkonem to kabiny zewnętrzne. W nich nacieszysz się widokiem na morze. My zawsze polecamy kabiny z balkonem. Do wyboru są również kabiny Mini Suite i Suite, które są większe od pozostałych kabin. Charakterystyczny dla Costa Firenze wystrój kabin zdecydowanie przypomina klimat Florencji. Kolory, wzory i ozdoby mocno nawiązują do tego cudownego miasta. Wszystko jest dopracowane w najmniejszych szczegółach.

Dla każdego coś dobrego

Statek Costa Firenze oferuje wiele możliwości wyżywienia. Wybierając posiłek w jednej z 13 restauracji na pewno znajdziesz swoje ulubione potrawy. Na pokładzie m. in. typowo włoskie posiłki (np. Casanova Restaurant), owoce morza (Frutti di Mare Restaurant), steki (Fiorentina Steak House), ale też potrawy egzotyczne (Teppanyaki, Hot Pot). Nie zabraknie pizzerii, dań z grilla oraz oczywiście włoskiej lodziarni. W każdej z restauracji na pokładzie tego statku wystrój jest zupełnie inny, ale we wszystkich znajdziecie mnóstwo typowo włoskich akcentów. Jeżeli marzycie o romantycznej randce na pokładzie statku, jedna z restauracji na pokładzie na pewno nada się do tego idealnie. Podczas rejsu Costa Firenze będziecie mieć wiele możliwości posiłku na świeżym powietrzu. Projektanci mocno postawili na przestrzenie zewnętrzne, dzięki temu szum morza może Wam towarzyszyć podczas śniadania, obiadu i kolacji.

Restauracja Dei Medici na statku Costa Firenze
Restauracja Dei Medici na statku Costa Firenze

Costa Cruises zadbała również o typowo włoskie smaki w pokładowych barach. Znajdziecie tutaj bar Aperol Spritz z zachwycającą przestrzenią zewnętrzną oraz nowość – Frescobaldi Wine Experience z dużym wyborem win. Oczywiście dostępne będą również inne drinki i napoje alkoholowe oraz bezalkoholowe. Będziecie się mogli nimi cieszyć zarówno wewnątrz – na wygodnych sofach i fotelach, jak i na otwartych pokładach z widokiem na morze.

Bar Longe della moda na statku Costa Firenze
Bar Longe della moda na statku Costa Firenze

Basen, boisko i park linowy to jedne z atrakcji

Costa Firenze to statek, który będzie dobrym wyborem na rejs z dziećmi. Park Wodny La Laguna z trzema zjeżdżalniami, baseny z atrakcjami dla najmłodszych, boisko. Starsi mogą przejść przez pokładowy park linowy. Nie brakuje również pokojów zabaw dla dzieci i młodzieży.

Park linowy na statku Costa Firenze
Park linowy na statku Costa Firenze

Do wyciszenia najlepszym miejscem będzie SPA na pokładzie. Zabiegi można zarezerwować z wyprzedzeniem (przez stronę MyCosta, do której link wysyłany jest po dokonaniu rezerwacji) lub już podczas rejsu – w recepcji na statku. Dla aktywnych dostępna jest siłownia, boisko, ścieżka do joggingu oraz zajęcia fitness.

Na zdjęciach i wizualizacjach zdecydowanie największe wrażenie robią dla nas przestrzenie zewnętrzne z wygodnymi lożami, hamakami i pufami. Nie ma nic przyjemniejszego niż relaks z
widokiem na morze. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli opowiedzieć Wam o naszych spostrzeżeniach ze statku Costa Firenze. Trasy rejsów na wakacje 2021 wyglądają obiecująco – wybrzeże Włoch na typowo włoskim statku – to musi być doskonałe połączenie.