Największy na świecie statek wycieczkowy Wonder of the Seas, należący do linii Royal Caribbean, opuścił stocznię Chantiers de l’Atlantique w Saint-Naizaire we Francji, aby rozpocząć 4-dniową podróż w celu przetestowania statku.

Na pokładzie zostanie przeprowadzonych siedemdziesiąt testów sprawdzających osiągi statku. Stocznia dokona oceny prędkości, zużycia paliwa, stateczności, hałasu i wibracji, aby upewnić się, że statek działa prawidłowo.

Plan zakłada, że ​​Wonder of the Seas wróci do Saint-Naizaire we wtorek 24 sierpnia około 5 rano.

„Cud mórz” – największy statek pasażerski na świecie

Wonder of the Seas stanie się największym statkiem wycieczkowym na świecie. Na pokładzie pomieści 6800 pasażerów i 2400 członków załogi. Ma 362 metry długości i 66 metrów szerokości. Jego waga to 230 000 ton, a zanurzene wynosi ponad 9 metrów.

Jest piątym statkiem wycieczkowym klasy Oasis we flocie Royal Caribbean. Posiada o 100 kabin więcej niż Symphony of the Seas.

Na pokładzie liniowca pasażerowie będą mogli skorzystać z atrakcji godnych parku rozrywki, od symulatora surfingu przez baseny o głębokości 5,4 m po 24-metrową ścianę do wspinaczki. Na posiłek lub drinka podróżni będą mogli wybrać się do jednego z 35 barów i 20 restauracji.

Debiut Wonder of the Seas został przesunięty z 2021 na 2022 z powodu globalnego kryzysu związanego z COVID-19. Zamknięcia światowych portów i stoczni spowodowały opóźnienia w harmonogramie budowy i dostawie statku.

Portem macierzystym „The Wonder of the Seas” będzie Szanghaj. Pierwszy rejs, na który sprzedawane są już bilety, rozpocznie wiosną 2022 roku.