Takie miano otrzymał statek wycieczkowy Paul Gauguin od World Cruise Awards.

Niewielki statek, mieszczący na swoim pokładzie 330 pasażerów oraz 217 członków załogi został zaprojektowany specjalnie dla rejsów po południowym Pacyfiku. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom statek ma możliwość wpłynięcia do pięknych, kameralnych i często niedostępnych portów.

Czego spodziewać się po statku i co wyróżnia rejsy z Paul Gauguin?

Wszystkie kabiny są zewnętrze, 70% posiada balkony. Na pokładzie znajdziemy 3 restauracje, klimatyczne spa, platformę do sportów wodnych (m.in. kajaki, paddleboard), centrum fitness i kilka barów obsługiwanych głównie przez uśmiechniętych Tahitańczyków.

Armator przywiązuje dużą wagę do autentyczności miejsc, które może odwiedzić. Podczas rejsu spotkamy wielu lokalnych przewodników
i gości specjalnych. Programy rozrywkowe na pokładzie obejmują występny lokalnych artystów. Podczas rejsów odwiedzamy też prywatną, ekskluzywną plażę u wybrzeży Bora Bora, która stanowi idealne miejsce do relaksu u przygód w wodzie i pod wodą.

Podwodna przygoda.

Polinezja Francuska to wymarzone miejsce do zwiedzania podwodnego świata. Jego bogactwo sprawia, że wrażenia z nurkowania są niezapomniane. Pod wodą możemy spotkać między innymi żółwie morskie, papugoryby, ośmiornice, kolorowe ukwiały, płaszczki, rekiny
i wiele innych pięknych stworzeń.

Co ważniejsze, aby zejść pod wodę nie musisz być doświadczonym nurkiem. Wycieczki nurkowe są dostępne dla wszystkich, bez względu na poziom doświadczenia czy zaawansowania. Na pokładzie można również uzyskać certyfikat PAD, dla początkujących nurków* lub odbyć kurs przypominający.

Najbardziej spektakularne punkty do nurkowania podczas rejsu z Paul Gauguin to:

WYSPY TOWARZYSTWA – Moorea i Bora Bora, gdzie możemy spotkać rekiny cytrynowe

WYSPY TUAMOTU – Rangiroa i Fakarava, gdzie w określonych miesiącach możemy podziwiać rekiny płoty (grudzień-luty) i manty (wrzesień-październik). Poza tym często można spotkać tu delfiny, żółwie i płaszczki. Sama rafa Fakarava jest wpisana na listę UNESCO.

MARKIZY – mówi się, że Markizy to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na całym świecie, ale do tej pory nie ma tam żadnych centrów nurkowych. Dlatego rejs z Paul Gauguin wydaje się najlepszą okazją, aby móc podziwiać naturę w tych rejonach. Trzeba tylko pamiętam, że tu nurkować mogą wyłącznie zaawansowani nurkowie, ze względu na poziom trudności i głębokość.

Co zawiera cena rejsu?

  • Wszystkie posiłki na statku, w wybranych przez Ciebie miejscach
  • Bezpłatna całodobowa obsługa pokoju
  • Bezpłatne napoje, w tym wybrane wina i alkohole, piwa, napoje bezalkoholowe, woda butelkowana i gorące napoje serwowane na całym statku
  • Mini bar w pokoju uzupełniana codziennie napojami bezalkoholowymi, piwem i wodą butelkowaną
  • Napiwki dla personelu
  • Sporty wodne, w tym bezpłatne spływy kajakowe i paddleboarding z naszej przystani lub plaż
  • Bezpłatne Wi-Fi na całym statku

Tutaj znajdziesz terminy i ceny rejsów.