W dzisiejszych czasach w niewielu miejscach pozostajemy offline nie z własnego wyboru. Do tej pory jednym z takich miejsc był statek wycieczkowy. Szczególnie „na morzu” kiedy sygnał z lądu nie docierał do naszych urządzeń.

Aplikacje intensywnie korzystające z danych wykorzystujące technologię RFID stają się obecnie normą, wymagając całodobowej łączności z siecią Wi-Fi statku. Tym samym internet na statku przestał być „luksusem”. Od jakiegoś czasu armatorzy oferują różnego rodzaju pakiety, dzięki którym mamy możliwość pozostawać online przez całą dobę. Większość z pakietów dotyczy jednak głównie tzw. social mediów, czyli aplikacji takich jak Facebook, WhatsApp czy Twitter. W dobie publikowania absolutnie wszystkiego i o każdej porze takie pakiety przestały być wystarczające.

Armatorzy muszą dziś zmierzyć się z tym wyzwaniem. Aby zapewnić pasażerom odpowiedni poziom łączności i móc obsługiwać dostarczanie ogromnych ilości danych i usług w czasie rzeczywistym, potrzebna jest nowa technologia.

Jak zapewnić lepszą przepustowość?

„Cruise mPOWERED to najnowsza oferta usług SES dla branży rejsów wycieczkowych. Zapewnia wszechobecne usługi łączności o najniższym opóźnieniu i szybkiej łączności, których potrzebują statki, aby sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie przepustowości. Ten nowy system, dostarczany w ramach systemu sieci nowej generacji O3b mPOWER i działający na średniej orbicie okołoziemskiej (MEO), zawiera funkcję „podążania za statkiem”. Zapewnia to bezprecedensowy wzrost elastyczności i przepustowości.”- mówi Simon Maher, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży usług rejsowych w firmie SES.

Cruise mPOWERED to jedyna usługa oferująca wieloorbitowe rozwiązanie łączące technologie MEO i GEO. Podczas gdy MEO zaspokaja rosnące zapotrzebowanie na bezkonkurencyjne usługi o dużej przepustowości i niskich opóźnieniach, GEO zapewnia wysoką niezawodność dla aplikacji tolerujących opóźnienia i wymagających stosunkowo niskiej przepustowości.

Dzięki Cruise mPOWERED linie wycieczkowe będą mogły dynamicznie optymalizować wymaganą przepustowość i zwiększać łączność z dowolnym statkiem, gdziekolwiek się znajduje. Usługa zapewni najszybsze prędkości internetowej na morzu.

Jednym z armatorów, który oferuje nieograniczony internet podczas większości swoich rejsów jest Oceania Cruises i ich wyjątkowa oferta OLife Choice. Więcej na temat oferty z nielimitowanym internetem na morzu.